• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
Start
poniedziałek, 25 czerwca 2018
WRAZ Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM RUSZA PROJEKT PN. „CZAS NA BASEN – CZAS NA ZDROWIE DZIECI Z GMINY ŻUKOWICE Drukuj
czwartek, 07 września 2017
altNadszedł wrzesień, a wraz z nim  uczniowie i nauczyciele powrócili w szkolne mury, by z nową energią i entuzjazmem rozpocząć  rok szklony. Po dwumiesięcznym odpoczynku ponownie nadszedł czas intensywnej  nauki, ale również powrót na lubianą przez dzieci pływalnię w ramach kolejnej edycji projektu pn. „Czas na basen – czas na zdrowie dzieci z Gminy Żukowice” realizowanego w roku szkolnym 2017-2018.

Projektem zostaną objęci wszyscy uczniowie naszych szkół (ponad 290 uczniów), którzy wraz z opiekunami raz w miesiącu będą mieli możliwość korzystania z pływalni Chrobry Głogów w ramach zajęć wychowania fizycznego. Zajęcia Organizowane w ubiegłych latach spotkały się z pozytywną reakcją ze strony uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i całej społeczności lokalnej, dlatego nasza gmina również w tym roku złożyła do Fundacji KGHM Polska Miedź wniosek o dofinansowanie wyjazdów na basen dla dzieci z terenu gminy Żukowice i pozyskała dotację w kwocie 60 000,00 zł.

Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź dzieci będą miały możliwość z systematycznego korzystania z basenu. Z pewnością tegoroczna edycja zajęć na pływalni, podobnie jak w ubiegłych latach, spotka się  ogromnym entuzjazmem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zajęcia na basenie są dla uczniów nie tylko doskonałą formą zabawy oraz uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego, ale przede wszystkim wszechstronną nauką pływania. Dzieci chętnie i licznie korzystają w wszelkich z możliwości spędzenia zajęć lekcyjnych poza murami szkoły.
 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polskiej Miedzi sprzyja profilaktyce prozdrowotnej najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry będą miały możliwość nauki prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia w środowisku wodnym.

Wartość projektu to kwota 60 000,00 zł w całości finansowana przez Fundację Polska Miedź.


alt
 
Top! Do góry