• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
Start
poniedziałek, 25 czerwca 2018
WE WRZEŚNIU DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WYJADĄ NA ZIELONĄ SZKOŁĘ Drukuj
wtorek, 12 września 2017
alt „Zielone szkoły dla dzieci z gminy Żukowice” –  pod taką nazwą  po raz kolejny w naszej gminie będzie realizowany wyjazd na zieloną szkołę dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim i Nielubi. Na ten cel gmina Żukowice pozyskała środki w wysokości 82 800,00 zł z Fundacji KGHM Polska Miedź z siedzibą w Lubinie. Projekt będzie realizowany w terminie 23.09.2017-07.10.2017 r. W tym roku uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych na terenie naszej gminy będą wypoczywać w Kołobrzegu.

W ramach wyjazdu przewidziano oprócz codziennych zajęć lekcyjnych, naukę pływania na basenie oraz liczne zajęcia sportowe na hali sportowej. Dla kuracjuszy przewidziane są  inhalacje lecznicze wg. wskazań lekarza, a w wolnym czasie dzieci będą mogły korzystać z tenisa stołowego oraz bilarda. Planuje się również piesze wycieczki po najbliższej okolicy, spacery nadmorską promenadą, wycieczkę autokarową, rejs po morzu, dyskoteki, wieczorne ognisko z kiełbaskami oraz udział dzieci w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Dwutygodniowy turnus wpłynie pozytywnie na poprawę kondycji fizycznej dzieci, a co za tym idzie na poprawę stanu ich zdrowia.

Całkowity koszt wyjazdu zostanie sfinansowany z darowizny przyznanej przez Fundację KGHM Polska Miedź, która już kolejny rok z rzędu udziela wsparcia finansowego na zorganizowanie wyjazdu na zieloną szkołę dla uczniów z terenu gminy Żukowice.

 
alt
 
Top! Do góry