• chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
poniedziałek, 25 czerwca 2018
WYDARZENIA, W KTÓRYCH BRALI UDZIAŁ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM W DNIACH 5 – 7 WRZEŚNIA 2017 R. Drukuj
wtorek, 12 września 2017
altUczniowie Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim nowy rok szkolny rozpoczęli od wyjazdu na pływalnię „ Chrobry Głogów”. W wyjeździe uczestniczyli wychowankowie z klas I-VII. Podczas dwugodzinnego pobytu na basenie uczniowie zażywali rekreacyjnej kąpieli oraz doskonalili swoje umiejętności pływackie. Był to pierwszy z comiesięcznych wyjazdów na basen.

6 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, której patronuje Para Prezydencka. Uroczyste, czytelnicze wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Żukowice w Nielubi. Uczestniczyli w nim uczniowie klas  V – VII szkół podstawowych, gimnazjum  Gminy Żukowice.

Starsi uczniowie ze szkoły w Brzegu Głogowskim wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której wyszukiwali informacje  na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego w katalogu on – line i w katalogu tradycyjnym.

Zebrani w sali Gminnego Ośrodka Kultury obejrzeli prezentację przybliżającą twórczość polskiego dramatopisarza i poety. Fragmenty  dramatu pt. „Wesele” czytali: Wójt Gminy Żukowice - Pan Krzysztof Wołoszyn, Sekretarz Gminy Żukowice - Pani Emilia Prokopczak, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Żukowice - Pani Katarzyna Płuciennik – Wójt oraz członkinie zespołów folklorystycznych Brzegowiacy i Chabry. Swoją interpretację utworu przedstawili również w krótkim wystąpieniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielubi.

Natomiast młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach czytelniczo-artystycznych zorganizowanych przez bibliotekarza szkolnego we współpracy z wychowawcami klas I – IV. Uczestnicy wysłuchali przeczytanych informacji o tradycjach i obrzędach ludowych, obejrzeli  zdjęcia oraz prezentację z ekranizacji dramatu „Wesele”. Następnie w grupach zadaniowych przygotowywali folklorystyczne dekoracje weselne, ozdabiali talerzyki, serwetki i obrusy wycinanką ludową. Nie zabrakło muzyki i tańców regionalnych związanych z ceremoniałem weselnym.

Uczniów, grona pedagogiczne, bibliotekarzy ze szkół Gminy Żukowice, zaproszonych gości oraz bibliotekarzy z Biblioteki Publicznej w Nielubi połączyło Narodowe Czytanie i zamiłowanie do polskiej literatury.

Dzień 7 września 2017 r. rozpoczął się spotkaniem uczniów kl. I – III, IV, VI w sali wiejskiej w Brzegu Głogowskim, gdzie uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje zdolności muzyczne, plastyczne i matematyczne. Uczniowie brali również udział w zorganizowanych grach i zabawach logicznych m.in., rozwiązywali kalambury, rebusy oraz zagadki i łamigłówki matematyczne.

W drugiej części dnia uczniowie z wychowawcami klas udali się do zamku w Czernej. Wraz z przewodnikiem Panią Krystyną Iwańską – właścicielką zamku zwiedzali wnętrza zamkowe słuchając opowieści dotyczących historii zamku. Następnie uczniowie podziwiali przepiękne o tej porze roku park i ogród. Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe w plenerze.

Uczniowie klasy piątej i siódmej Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej BLOG w Głogowie. Pani bibliotekarka Ewa Błaszczyk, zaprosiła dziewczęta i chłopców do prześledzenia drogi powstawania książki. Młodzi czytelnicy poznawali krok po kroku etapy przygotowania książki do druku. Dowiedzieli się również, jak powstają audiobooki i e-booki oraz o możliwościach korzystania z nich w bibliotece i w domu.

Natomiast Pani Kamila Anczarska wprowadziła uczniów w tematykę programowania i przedstawiła przykłady jego wykorzystania podczas pracy nad książką.

Następnie każdy mógł skorzystać z gier interaktywnych, rozwijających logiczne myślenie, spostrzegawczość i pomysłowość. Był też czas na przejrzenie nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży w katalogu internetowym i na półce.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry