• rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
Start
niedziela, 16 grudnia 2018
OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
czwartek, 02 listopada 2017
altW październiku cała społeczność uczniowska aktywnie włączyła się do międzynarodowej akcji „Miesiąc Bibliotek Szkolnych”, której celem była promocja oferty księgozbioru bibliotecznego, szczególnie nowości wydawniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także popularyzacja czytelnictwa.

W naszej szkole uczniowie chętnie czytają, o czym świadczą przerwy, podczas których byli wielokrotnie „przyłapani na czytaniu” książek wypożyczonych w bibliotece oraz pochodzących z domowej biblioteczki. Najmłodsi czytelnicy z klas I – III codziennie uczestniczyli w porankach czytelniczych, wykazali się umiejętnością uważnego słuchania literatury dziecięcej czytanej przez starsze koleżanki. 

W każdy wtorek i czwartek kontynuowana była akcja „Cała szkoła czyta najmłodszym”, uczennice z klas IV, V, VII czytały książeczki dzieciom z przedszkola i oddziału przedszkolnego.

Uczniowie z klas IV – VII wykonali piękne zakładki do książek, które zostały przekazane pierwszoklasistom.

Bardzo ważnym wydarzeniem było niewątpliwie uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej, które przebiegało w bajkowej atmosferze.

Biblioteka szkolna jest chętnie odwiedzana przez czytelników, którzy wykazują szczególne zainteresowanie nowościami wydawniczymi. Najlepszymi czytelnikami w tym roku szkolnym są: Karolina Pieńko z kl. V, Michał Zawadzki z kl. IV, Dawid Nagi z kl. II, Sara Wysokińska z kl. II.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry