• odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
Start
sobota, 23 lutego 2019
PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH 2018 W GBP W NIELUBI Drukuj
wtorek, 30 stycznia 2018
altWszystko co dobre szybko się kończy – zwłaszcza ferie. Choć zimowa pogoda nie dopisała Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi wraz z Sołtysem wsi Nielubia oraz Radą Sołecką starały się umilić ten czas naszym młodym czytelnikom w Nielubi. Każdego dnia dzieci chętnie brały udział w przygotowanych atrakcjach.

Biblioteczne zimowe spotkania zaczęliśmy od gier planszowych. Następnie była „Bajka w bibliotece”, wariacje kulinarne czyli pieczenie muffinek z panią Kasią z filii z Brzegu Głogowskiego. Nie zabrakło wycieczki do kina na bajkę pt."Fernando". Kolejną atrakcją były zajęcia decoupage, podczas których, pod okiem pani Patrycji z Kromolina, dzieci zdobiły szkatułki na prezent na Dzień Babci i Dziadka.

Drugi tydzień ferii dzieci zaczęły od przygotowania pysznych i zdrowych soków. Faworytem został sok z pomarańczy i kiwi. Nie zabrakło spotkania z kucharzem z Fortepiano z panem Bartłomiejem Krężel, podczas którego dzieci przyrządziły pizze z ulubionymi dodatkami. Kolejną atrakcją kulinarną było pieczenie rogalików, w między czasie umilaliśmy sobie czas grając w kalambury.

Nie mogło zabraknąć balu karnawałowego. Część dzieci ubarwiła go swoimi oryginalnymi przebraniami. Na zakończenie ferii dzieci pojechały na wycieczkę do kina do Głogowa na bajkę pt. „Gnomy rozrabiają”. Po powrocie wstąpiły jeszcze do biblioteki na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Tematem konkursu było wykonanie ilustracji dowolną techniką do wcześniej wylosowanej książki.

Na naszych filiach bibliotecznych w Brzegu Głogowskim, Dobrzejowicach i Kromolinie na sympatyków biblioteki czekały planszówki, rebusy, zagadki oraz zajęcia plastyczne podczas których stworzyli piękną wyspę Minionków.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział. Tegoroczne ferie zorganizowane były przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi, Sołtysa Wsi Nielubia oraz Radę Sołecką.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry