• czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
Start
sobota, 23 lutego 2019
NIELUBIA NA MAPIE AKTYWNYCH SZKÓŁ MULTISPORT Drukuj
wtorek, 13 lutego 2018
altCzy wiecie, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej? Co zrobić, aby zaszczepić w nich miłość do aktywności fizycznej? Szkoła podstawowa z gminy Żukowice dowiodła, że rozwój najmłodszych mieszkańców gminy jest dla nich ważny, dlatego podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM).

Wyniki wielu badań dowodzą, że dzieci aktywne lepiej rozwijają się fizycznie, są silniejsze psychicznie, mniej podatne na depresję, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy, m.in. dzięki większej aktywności jądra podstawnego mózgu — obszaru odpowiedzialnego za działanie i nabywanie nowych umiejętności.

- Jesteśmy dumni z tego, że Gmina Żukowice promuje zdrowy styl życia. Wierzymy, że udział w tym programie może znacząco zwiększyć również świadomość  i zaangażowanie dorosłych w tym obszarze mówi Krzysztof Wołoszyn-Wójt Gminy Żukowice.

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej z Nielubi ma za sobą już drugi etap Turnieju ASM, w którym jej zadaniem było przygotowanie Planu Treningowego, czyli zestawu łatwych we wdrażaniu i skutecznych  w realizacji działań na rzecz zwiększenia poziomu aktywności fizycznej uczniów.

Gmina  Żukowice wspiera takie inicjatywy i kibicuje uczniom, środowisku szkolnemu oraz rodzicom w realizacji aktywnych postanowień.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry