• czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
środa, 19 czerwca 2019
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z JASEŁKAMI W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
środa, 26 grudnia 2018
altDnia 21 grudnia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Brzegu Głogowskim odbyło się spotkanie pn. „Świąteczne spotkanie z Jasełkami„.  Spotkanie miało na celu integrację mieszkańców Brzegu Głogowskiego w ramach tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Na spotkanie przybyli również zaproszenie goście: Wójt Gminy Żukowice p.Krzysztof Wołoszyn, Przewodniczący Rady Gminy p.Jarosław Szmidt, ks. Proboszcz Edward Białas, Prezes ZGOSP p. Ryszard Kondraciuk, Prezes OSP Brzeg Głogowski p. Krzysztof Nagi oraz Radni i Sołtysi z Gminy Żukowice.

Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały Jasełka. Uczniowie ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Na zakończenie uroczystości do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Organizatorem spotkania była Rada Sołecka Brzegu Głogowskiego.
 
Top! Do góry