• odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
Start
poniedziałek, 26 sierpnia 2019
IV PRZERWA NA CZYTANIE Drukuj
piątek, 17 maja 2019
W dniu 14 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Jest to czwarta edycja tej akcji. Trzy poprzednie odbywały się na terenie województwa lubuskiego. W bieżącym roku akcja objęła swym zasięgiem całą Polskę.

Głównym jej celem jest zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe.

W naszej szkole akcję przeprowadził nauczyciel bibliotekarz wraz z Samorządem Uczniowskim. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o akcji i zachęcali innych do udziału.  Dla klas najmłodszych przygotowaliśmy tzw. Strefy czytania w bibliotece szkolnej i w świetlicy. W bibliotece uczennice z SU, wykorzystując teatrzyk Kamishibai, czytały bajkę Cz. Janczarskiego „Tygrys o złotym sercu”, natomiast w świetlicy szkolnej Pani Urszula czytała opowiadanie D. Gawryluk „Dżok, legenda o psiej wierności”. Uczniowie klas starszych czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Ogółem w czytaniu na przerwie uczestniczyło 113 uczniów szkoły.

Uczniom spodobał się taki sposób spędzania przerwy, a trzecioklasiści zaproponowali, aby taką akcję prowadzić przez cały rok, wyznaczając jedną przerwę w tygodniu na czytanie w bibliotece. Uważamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki zwyczaj wprowadzić.

Galeria zdjęć 
 
Top! Do góry