Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Ilustracja do artykuły: GMINA ŻUKOWICE OTRZYMAŁA ŚRODKI FINANSOWE NA REALIZACJĘ PROJEKTU „ŁĄCZY NAS ŚLĄSK – FOLKLOR I TRADYCJA W GMINIE ŻUKOWICE”. ZESPÓŁ CHABER I BRZEGOWIACY JEGO UCZESTNIKAMI

Miło nam poinformować, że w Gmina Żukowice otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie ponad 14 tys. zł , w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  w ramach KSOW na realizację zadania pn. „Łączy nas Śląsk – folklor i tradycja w Gminie Żukowice”.

Operacja polega na zorganizowaniu dwudniowego wyjazdu studyjnego z udziałem Zespołów folklorystycznych, funkcjonujących na terenie Gminy Żukowice - „Chaber” i „Brzegowiacy”, w ramach którego odbędą się warsztaty wokalne, warsztaty ruchu scenicznego i warsztaty teatralno-dykcyjne. Warsztaty odbędą się w Koszęcinie, u boku profesjonalistów, należących do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będących na arenie ogólnokrajowej i światowej cenionymi Wykonawcami i szkoleniowcami w zakresie podtrzymywania i reprezentowania polskiej tradycji i kultury ludowej.

Podczas wyjazdu oprócz warsztatów wokalnych, ruchu scenicznego i teatralno - dykcyjnych przewidziano zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacowych, kaplicy i wieży pałacowej z wejściem na wieżę i taras widokowy, prezentacja kostiumów scenicznych i strojów ludowych.

Oficjalne podpisanie umowy o przyznanych środkach nastąpiło w dnia 25.06.2022 r. w UMWD we Wrocławiu. W tym samym dniu Wójt Gminy Żukowice - Krzysztof Wołoszyn wraz ze Skarbnikiem Gminy - Małgorzatą Sidorowicz osobiście odebrali promesę, która już we wrześniu pozwoli zrealizować przedmiotowy projekt.

- Zespoły „Chaber” i „Brzegowiacy” od wielu lat uświetniają różnego rodzaju wydarzenia kulturalne organizowane zarówno na terenie Gminy Żukowice, powiatu, województwa jak i kraju. Zależy nam na podtrzymywaniu tradycji kulturowych naszego regionu, dlatego niezmiernie cieszy mnie, że pozyskaliśmy fundusze, które pozwolą członkom naszych zespołów wziąć udział w tych wyjątkowych warsztatach – mówi Wójt Gminy Żukowice – Krzysztof Wołoszyn.

Wyjazd do Siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie został zaplanowany w terminie 26.09 - 27.09.2022 r., a jego koszt to blisko 17 tys. zł z czego ponad 14.000,00 zł zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

GMINA ŻUKOWICE OTRZYMAŁA ŚRODKI FINANSOWE NA REALIZACJĘ PROJEKTU „ŁĄCZY NAS ŚLĄSK – FOLKLOR I TRADYCJA W GMINIE ŻUKOWICE”. ZESPÓŁ CHABER I BRZEGOWIACY JEGO UCZESTNIKAMI - zdjęcie 1

GMINA ŻUKOWICE OTRZYMAŁA ŚRODKI FINANSOWE NA REALIZACJĘ PROJEKTU „ŁĄCZY NAS ŚLĄSK – FOLKLOR I TRADYCJA W GMINIE ŻUKOWICE”. ZESPÓŁ CHABER I BRZEGOWIACY JEGO UCZESTNIKAMI - zdjęcie 2

GMINA ŻUKOWICE OTRZYMAŁA ŚRODKI FINANSOWE NA REALIZACJĘ PROJEKTU „ŁĄCZY NAS ŚLĄSK – FOLKLOR I TRADYCJA W GMINIE ŻUKOWICE”. ZESPÓŁ CHABER I BRZEGOWIACY JEGO UCZESTNIKAMI - zdjęcie 3

 
 
facebook