Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie
Ilustracja do artykuły: BĘDZIE BUDOWA BOISKA W BRZEGU GŁOGOWSKIM – GMINA POZYSKAŁA DOTACJE Z MINISTERSTWA

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym 2021 roku Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim wzbogaci się o wielofunkcyjne boisko sportowe dla dzieci i młodzieży. 

Właśnie otrzymaliśmy informację, że wniosek złożony przez Gminę Żukowice do Ministerstwa Sportu uzyskał dofinansowanie na inwestycję  pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim”  w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020”. Ministerstwo dofinansuje budowę boiska kwotą 234.300,00 zł, co stanowić ma około 33% wartości zadania. – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt Gminy Żukowice.


W Brzegu Głogowskim ma powstać  boisko wielofunkcyjnego (koszykówka, siatkówka) ze strefami ochronnymi o wymiarach 32,00 x 19,00 m o nawierzchni poliuretanowej EPDM.  Boisko zostanie ogrodzone, wykonane zostanie dojście z kostki brukowej - od szkoły do boiska, zamontowane zostaną również urządzenia małej architektury tj. ławki sportowe widowiskowe, ławki typu parkowego, stojak na rower. Dodatkowo boisko zostanie oświetlone lampami.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę blisko 720.000,00 zł.

Właśnie zostało ogłoszone postępowanie przetargowe na realizację tego zadania w roku 2021. Planowo prace mają rozpocząć się już na wiosnę 2021 roku.

Celem inwestycji ma być przede wszystkim podniesienie atrakcyjności i unowocześnienie terenu  szkoły i dostosowanie obiektów do potrzeb mieszkańców gminy.

Dzięki nowo wybudowanemu obiektowi młodzież będzie mogła spędzać czas w sposób zdrowy, a jednocześnie bezpieczny na dobrze wyposażonym zewnętrznym obiekcie sportowym. Przyczyni się to do prawidłowego rozwoju i kształtowania nawyków prozdrowotnych u uczniów, a także mieszkańców korzystających z obiektu.

 

 

 BĘDZIE BUDOWA BOISKA W BRZEGU GŁOGOWSKIM – GMINA POZYSKAŁA DOTACJE Z MINISTERSTWA - zdjęcie 1                                BĘDZIE BUDOWA BOISKA W BRZEGU GŁOGOWSKIM – GMINA POZYSKAŁA DOTACJE Z MINISTERSTWA - zdjęcie 2

 

 

 

 

 

 
 
facebook