Ruszamy z realizacją kolejnego dużego zadania inwestycyjnego. Właśnie wójt Gminy Żukowice - Krzysztof Wołoszyn podpisał umowę na kompleksową przebudowę i rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Bukwica. Teraz powstanie CENTRUM AKTYWNOŚCI KULTURALNEJ W BUKWICY.
Zakres zaplanowanych prac obejmuje:
- przebudowę, rozbudowę oraz nadbudowę istniejącego budynku świetlicy,
- wykonanie niezbędnych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej, deszczowej oraz elektrycznej (wraz z zasilaniem zewnętrznym),
- montaż odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej,
- aranżacja nowych wnętrz
- utwardzenie przyległego terenu oraz postawienie nowego ogrodzenia.
Realizacja tego zadania pozwoli na stworzenie bezpiecznego i funkcjonalnego obiektu. Będzie to w pełni wyposażone centrum integracji dla lokalnej społeczności.
Wartość zadania to blisko 3 mln złotych.
Zakończenie prac zaplanowano w czerwcu 2027 roku.


