Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

W ostatnim tygodniu w Urzędzie Gminy w Żukowicach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze to kompleksowy program prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, którego celem jest  wymiana starych pieców i kotłów na nowoczesne oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania dotyczące wymiany pieca nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Na wstępnym spotkaniu zostały omówione sprawy związane z dofinansowaniem wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wypełniania wniosków. 

Z dniem dzisiejszym tj. 1 lipca 2021 r. w Gminie Żukowice zostaje uruchomiony punkt konsultacyjny dla osób zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania.

Punkt konsultacyjno – informacyjny znajdować się będzie przy punkcie obsługi interesantów Policji, który czynny będzie:

od poniedziałku do środy od 13.30 do 15.30,

w czwartek od 14.30 do 16.30,

w piątek od 12.30 do 14.30.

 

Bardzo prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie pod nr tel.: (76) 836 60 17

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Żukowice zapraszamy do udziału w programie i skorzystaniu z pomocy pracowników Urzędu Gminy w uzyskaniu dotacji na wymianę źródeł ciepła.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 01.07.2021r. zmianie ulega treść programu priorytetowego "Czyste Powietrze", m.in.:

- wycofanie dotacji na kotły węglowe,

- zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania,

- poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie

 

Poniżej link do informacji ze strony NFOŚiW o zakresie wprowadzanych zmian.
http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1811,nowosci-w-programie-czyste-powietrze-od-2022-r-koniec-dotacji-na-piece-weglowe.html 

 

UWAGA !!!

Tymczasowy punkt przyjęć Interesantów znajduje się w budynku Urzędu Gminy w Żukowicach, pokój nr 12, tel. 76 836 60 17 (Prosimy o telefoniczne, wcześniejsze umawianie się na spotkanie)

 

 

PUNKT KONSULTACYJNY „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE - zdjęcie 1 PUNKT KONSULTACYJNY „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE - zdjęcie 2 PUNKT KONSULTACYJNY „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE - zdjęcie 3 PUNKT KONSULTACYJNY „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE - zdjęcie 4 PUNKT KONSULTACYJNY „CZYSTE POWIETRZE” W GMINIE - zdjęcie 5
 
 
facebook