Witamy na stronie Gminy
Żukowice
Gminy Żukowice
Witamy na stronie

E-pieceW poniższych postach znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące programu grantowego na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych z terenów wybranych gmin Legnicko – Głogowskiego Obszaru Interwencji.
Niezbędne informacje znajdują się także na stronie Gminy Polkowice
W dniu dzisiejszym tj. 16.12.2019 r. w Urzędzie Gminy w Polkowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona wspólnej realizacji projektu pn. „Program grantowy na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych z terenów wybranych gmin Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji”.
 
Gmina Żukowice wspólnie z innymi Gminami (Polkowice - Lider projektu, Miasto Głogów, Głogów, Kotla, Jerzmanowa, Przemków i Radwanice) ubiegała się o środki unijne na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych.
 
Wniosek uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 10 milionów złotych.

Mieszkańcy zainteresowani wymianą wysokoemisyjnych źródeł ciepła będą mogli zasięgnąć porady w specjalnie utworzonych w tym celu punktach konsultacyjnych, które niebawem pojawią się w każdej partnerskiej gminie.

Wartość udzielanej dotacji pokrywać będzie 85% kosztów wymiany źródła ciepła. Nie może jednak przekraczać 35 tysięcy złotych.

Nabór wniosków jest zaplanowany  w 2020 r., o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.
 
 
facebook